Moskevská policie vyšetřuje další vraždu spojenou s médii

Ruská prokuratura hlásí, že je blízko k vyšetření nájemné vraždy prvního náměstka ruské centrální banky Andreje Kozlova. Ten zemřel 13. září na následky střelných zranění, stejně jako jeho osobní řidič. Kozlov bojoval proti praní špinavých peněz a podezřelým bankovním domům v Rusku odebíral licence. Kromě nájemné likvidace bankéřů a novinářky Anny Politkovské, dnes však Moskva řeší i další vraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Ruská generální prokuratura oznámila, že díky vyšetřování se podařilo odhalit jak organizátory, tak i vykonavatele vraždy Andreje Kozlova. Žádné další podrobnosti ale nebyly sděleny. Kozlov byl postřelen v polovině září u sportovního komplexu Spartak a následkům zranění poté podlehl v nemocnici. Na místě zemřel jeho řidič.

Prokuratura teď ale bude prověřovat také, jakým způsobem některá ruská média získala detaily o případu. Deník Komersant dnes totiž napsal, že údajní vrahové bankéře se před časem sami přihlásili policistům. Prý nedostali od objednavatelů vraždy zaplaceno a báli se o svůj život.

Tři muži z Ukrajiny jsou nyní ve vazbě. Dva z nich, kteří stříleli po bankéři a jeho řidiči, jsou obviněni z úkladné vraždy, třetí z napomáhání. Pár dnů před útokem na bankéře se podíleli na jeho sledování, o vraždě se rozhodlo údajně až na poslední chvíli. Totožnost oběti se prý muži dozvěděli až z médií. Vyšetřovatelé prý teď prověřují hodnověrnost jejich doznání a také už provedli rekonstrukci vraždy na místě, kde byl Kozlov smrtelně zraněn. Jméno člověka, který si je najal, se zatím tají.

V Moskvě byla mezitím v noci na dnešek zavražděna další veřejně známá osoba, obchodní manažer tiskové agentury Itar-tass Anatólij Voronin. Policie vyšetřuje tento případ jako vraždu a hlavní motiv nemá. Zatím smrt pracovníka agentury nespojuje s jeho profesní činností.

Petr Vavrouška, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme