Moskevská policie zatkla 800 lidí, chce předejít etnickým střetům

V Moskvě zadržela policie na 800 lidí ve snaze zabránit etnickým srážkám. Úřady zakročily v několika čtvrtích hlavního města proti skupinám nacionalistů a národnostních menšin. Hrozba střetů vzrostla po sobotních výtržnostech ruských nacionalistů a fotbalových fanoušků. Ti žádali vyšetřování úmrtí fanouška, který přišel o život v pranici s mladíky ze Severního Kavkazu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskevská policie zadržela 800 lidí ve snaze předejít etnickým střetům | Zdroj: ČTK

Moskevská policie zvýšila podle agentury Interfax bezpečnostní opatření ve stanicích metra, na nádražích i v obchodních centrech, aby tak zabránila případným střetům skupin radikální mládeže.

Zvláštní policejní hlídky budou patrolovat také na náměstích a ve čtvrtích, kde žijí příslušníci kavkazských diaspor.

Úřady tvrdí, že mají situaci ve městě pod kontrolou. Ruské agentury ale hlásí, že došlo k několika sporadickým šarvátkám. Bezpečnostní akci policie zorganizovala poté, co ruským internetem začaly kolovat fámy o údajné plánované odvetě kavkazské menšiny za sobotní násilnosti.

Nacionalisté vykřikující rasistická hesla při nich útočili na kolemjdoucí kavkazského nebo středoasijského původu. Několik z nich zranili.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme