Moskevské protesty proti volebním výsledkům mají další kolo

Sobotní mítink, který svolala liberální strana Jabloko, byl poklidný. Přišlo několik tisíc lidí. Žádali zrušení voleb a vypsání nového hlasování. Dnes protesty svolává opoziční komunistická strana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příznivci ruské politické strany Jabloko protestovali 17. 12. 2011 v Moskvě proti výsledkům voleb | Zdroj: Reuters

Vlny protestů proti neregulérnosti ruských voleb neberou konce. Dnes chce v Rusku demonstrovat proti výsledkům parlamentních voleb opoziční komunistická strana.

Sobotní mítink příznivců opoziční strany Jabloko byl poklidný. Účastníci mítinku zopakovali požadavky, které padly minulou sobotu během největší protivládní demonstrace za poslední léta: kromě vypsání voleb také rezignaci šéfa ústřední volební komise, registraci opozičních stran a ochod premiéra Vladimira Putina.

Organizátoři protestů stále vyzývají veřejnost, aby se připojila k dalšímu plánovanému masovému protivládnímu mítinku, který se má v Moskvě odehrát 24. prosince. Na internetu se k němu přihlásily už tisíce lidí.

Lenka Kabrhelová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme