Moskevský soud odročil proces proti zesnulému právníkovi Sergeji Magnickému

Soud v Moskvě odročil proces proti zesnulému právníkovi Sergeji Magnickému. Případ začne projednávat znovu 22. března. Advokát britského fondu zemřel ve vazbě v roce 2009 poté, co upozornil na korupci v ruské státní správě. Posmrtně čelí obvinění z daňového podvodu. Společně s ním je obžalovaný i šéf fondu Hermitage Cupital, finančník Bill Browder.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrob Sergeje Magnického na moskevském hřbitově

Hrob Sergeje Magnického na moskevském hřbitově | Zdroj: Reuters

Rodina Sergeje Magnického i jeho advokáti proces považují za cynický. Soudit zesnulého, pokud nejde o právní rehabilitaci, podle nich odporuje ruským zákonům. Ruské úřady ale tvrdí opak.

Případ znovu otevřely poté, co zesílila mezinárodní kritika kvůli úmrtí právníka. Spojené státy prosadily takzvaný zákon Magnického, který zavádí sankce vůči ruským úředníkům porušujícím lidská práva.

Za smrt ruského právníka, kterému ve vazbě odepřeli lékařskou péči a podle všeho byl terčem mučení, v Rusku nikdo nebyl pohnán k zodpovědnosti.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme