Kritik Kremlu Navalnyj byl odsouzen k deseti dnům za mřížemi, demonstroval proti režimu

Ruský soud v pondělí potrestal opozičního předáka Alexeje Navalného deseti dny vězení za účast na nepovolené demonstraci v Moskvě minulý měsíc. Informovala o tom agentura Reuters.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexej Navalnyj při odchodu z budovy soudu v srpnu 2018.

Alexej Navalnyj při odchodu z budovy soudu v srpnu 2018. | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

Kritik Kremlu byl mezi 500 lidmi zadrženými ruskou policii při demonstraci volající po potrestání viníků nespravedlivého stíhání investigativního novináře Ivana Golunova.

Policie zasáhla v Moskvě proti demonstrantům. Během protestu zadržela na sto lidí včetně Navalného

Číst článek

Golunov byl minulý měsíc zadržen v Moskvě a policie tvrdí, že v jeho batohu a později i v jeho bytě našla drogy. Po několika dnech byl případ odložen a novinář byl propuštěn.

Podle Golunova mu policisté při zásahu narkotika podstrčili a dokumentace o drogách nalezených údajně v jeho bytě byla falešná. Golunov je novinářem investigativního serveru Meduza a věnuje se korupčním kauzám ve státní a komunální správě. V poslední době se prý zabýval odhalováním zločineckých mafií ovládajících v Moskvě byznys kolem poskytování pohřebních služeb.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme