Moskva den po tragickém výbuchu v metru

Ruská policie zatím nehlásí konkrétní výsledky vyšetřování včerejšího útoku v moskevském metru. Dva muže, které podezřívala z účasti na masakru, po několikahodinovém výslechu propustila. Moskevský starosta Jurij Lužkov řekl, že na teroristické akci se patrně podíleli tři lidé a že asi nešlo o útok osamělého sebevražedného atentátníka, jak se policie domnívala. Upozornil také, že dosavadní počet obětí exploze - 39 - se může ještě zvýšit, protože mezi zraněnými jsou dvě desítky lidí ve velmi vážném stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

moskevské metro pod dohledem | Zdroj: ČTK

Moskva zesílila bezpečnostní opatření v metru. Úřady tak reagovaly na včerejší atentát, při kterém zemřely desítky lidí. Provoz moskevského metra se obnovil jako vždycky, ale s nezvykle posílenými kontrolami policie, které mají být nepřetržité. Mezitím se provalilo, že s útokem na metro se počítalo.

Rychlá lékařská a záchranná služba přiznala, že její jednotky Ochrana počítaly s útokem na metro a nacvičovali 4 možnosti: Výbuch v případě, kdy se použijí jedovaté látky, výbuch vagónu metra anebo výbuch bez zničení nebo při zničení nebo výbuchu pohyblivých schodů. Některé pohyblivé schoody jsou dlouhé až 90 metrů a jejich mechanismy při dosavadních technických poruchách lidi doslova semlely.

Dnes se veřejnost dozvěděla, že ruští vojenští chirurgové kteří prošli léty války v Afghánsitánu a hlavně v Čečensku cvičili civilní lékaře zvládnout náhlý příliv masy zraněných.

Odborníci se odomnívají, že včerejší bombový útok nebyl v Moskvě poslední.

Markéta Kaclová, Mária Mikušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme