Moskva odsoudila sankce EU vůči Sýrii

Rusko vystoupilo proti zavádění dalších sankcí vůči Sýrii. Ministr zahraničí Sergej Lavrov tak reagoval na rozhodnutí lídrů Evropské unie zpřísnit ekonomická opatření vůči Damašku, který tvrdě potlačuje protivládní protesty. Součástí sankcí je i zákaz dovozu syrské ropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov s íránským ministrem zahraničí Alí Akbarem Sálehím | Zdroj: Reuters

Rusko odmítá jednostranné zavádění sankcí, které podle ministra zahraničí Lavrova nevedou k ničemu dobrému a neřeší problémy.

Šéf ruské diplomacie odsoudil zákaz dovozu syrské ropy zeměmi sedmadvacítky. Výnosy z exportu zajišťují syrské vládě zhruba čtvrtinu příjmů, do Evropské unie přitom putuje 95 procent vytěžené suroviny.

Rusko nekritizuje postup západu poprvé. Moskva, která má v Radě bezpečnosti OSN právo veta, také odmítla podpořit rezoluci umožňující zmrazení účtů či zavedení embarga na dodávky zbraní Damašku.

Protesty v Sýrii v pátek znovu zesílily, nejméně 14 lidí zahynulo. Od začátku prodemokratických demonstrací v polovině března podle OSN přišlo o život 2 200 lidí.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme