Moskva přivítala první jarní den hustým sněžením

Husté sněžení zkomplikovalo v první jarní den dopravu v Moskvě. Na řadě hlavních silničních tahů v ruském hlavním městě jsou kolony aut. Sněhové přeháňky mají ustat teprve v polovině dne. Meteorologové tvrdí, že podobné počasí není nijak mimořádné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zamrzlá řeka Moskva | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Thomas Glau

Moskvané se v první jarní den potýkají s hustým sněžením a silným větrem. Dopravní služby do ulic znovu vyslaly metaře a techniku na odklízení sněhu.

Na případné problémy spojené se silným větrem se podle ruských agentur připravili i energetici. Zatím ale podle nich příval mokrého sněhu výraznější obtíže nezpůsobil.

Meteorologové ujišťují roztrpčenou ruskou veřejnost, že podobné počasí nijak nevybočuje z normy, naopak je pro březen charakteristické.

Moskvané se podle nich mají připravit na to, že výkyvy počasí s nočními teplotami klesajícími až k minus osmi stupňům Celsia budou panovat v ruské metropoli až do konce měsíce.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme