Moskva se kvůli vedrům potýká s návaly smogu

V Rusku nadále padají teplotní rekordy. Moskvu, kde stále panují až pětatřicetistupňová vedra, zahalil smogový mrak z hořících rašelinišť a lesů. Ministerstvo pro mimořádné situace připustilo, že jde o největší smogový atak od roku 2002.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Úřady tvrdí, že téměř všechny z 63 hlášených požárů jsou uhašeny. Mnozí Moskvané si ale stěžují na intenzivní zápach dýmu a problémy s dýcháním.

Odborníci potvrzují, že koncentrace nebezpečných zplodin převyšují normy až osmkrát. Experti proto doporučují lidem se co nejméně zdržovat na ulicích. Zároveň varují, že situace se zřejmě zásadně nezlepší ani v příštích dnech. Podle meteorologů změna počasí zatím není na dohled, na středu a čtvrtek dokonce předpovídají další oteplení až k 39°C.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lenka Kabrhelová o vedru, smogu a požárech v Moskvě

Na ulicích je patrné, že kdo může, z města odjíždí. Mnoho firem se snaží vyjít zaměstnancům vstříc například prodloužením poledních pauz. Některé banky povolily mužům košile s krátkými rukávy a bez kravat.

Organizace hájící práva spotřebitelů se obrátila se stížností na Dopravní podnik, protože teploty v metru dosahují až 32 stupňů. Ten však nehodlá pořizovat klimatizaci kvůli několika horkým dnům.

Lenka Kabrhelová, Lucie Maňourová, Michaela van Erne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme