Moskva si nepřeje odvysílání rozhovoru s Basajevem na britských obrazovkách

Mezi Ruskem a Velkou Británií se schyluje k diplomatickému problému, za kterým stojí hledaný terorista Šamil Basajev. Britská televizní společnost Channel 4 totiž získala rozhovor s Basajevem a chce ho dnes v hlavním vysílacím čase odvysílat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: All-moscow.ru

Jak ale dodává náš zpravodaj v Rusku Petr Vavrouška, Moskva ale proti tomu důrazně protestuje.

Čtvrtý kanál britské televize dostal měsíc staré interview se Šamilem Basajevem od jednoho blízkovýchodního novináře. Deník The Times dnes některé jeho psaže zveřejnil. Pro Rusko hledaný terorista číslo 1 v něm popisuje okolnosti útoku na školu v severoosetském Beslanu , při kterém zahynulo více než 330 lidí.

Nejdřív prý chtěl Basajev a jeho lidé přepadnout naráz dvě školy v Moskvě a Petrohradě, ale chyběly mu peníze. Basajev na videu oblečený do černého trička s nápisem v azbuce "Antiteror". Rusku pak slibuje další teroristické útoky.

Ruské ministerstvo zahraničí dnes požádalo Londýn, aby se rozhovor s Basajevem na obrazovkách britské televize neobjevil. Podle Moskvy jde o propagaci terorismu a jeho mediální podporu. Bylo by to v rozporu s úsilím mezinárodního společenství právě v boji proti terorismu.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme