Moskva slaví, i když ve strachu

Nedávné mimořádné události v Moskvě - výbuch v metru a zřícení střechy aquaparku - při kterých přišlo o život nejméně 66 lidí, ovlivňují každodenní život ruské metropole. Týká se to jak provozu metra, tak třeba plánů vybudovat ve městě mrakodrapy, nebo i víkendového vyvrcholení pravoslavného masopustu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranáři rozebírají zřícenou střechu | Zdroj: ČTK

Zvýšená pohotovost policie v Moskvě při závěru masopustního týdne by sice neměla příliš ovlivnit loučení se zimou, kterým podle tradice svátek maslenica je, ale očekává se, že do ulic vyjde slavit méně lidí, než je obvyklé.

Zesílená opatření panují i v metru. Po nedávné explozi jezdí v každém vagónu nejen příslušník policie, ale na pomoc byly povolány i síly ministerstva vnitra včetně těch, kteří chodí v civilu.

Dolní komora parlamentu pak s ohledem na nedávné události zvažovala i plán postavit na 60 mrakodrapů v podnikatelském centru Moskvy. Nepodpořila ale návrh na zákaz těchto staveb. Požaduje pouze po premiéru Kasjanovovi zvýšené kontroly projektů a staveb.

Příčinu sobotního zřícení střechy aquaparku pak ruským vyšetřovatelům pomohou objasnit i specialisté z Německa.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme