OBRAZEM: Moskvu zasáhlo vydatné sněžení. Přes půl metru sněhu komplikuje dopravu

V Moskvě může po vydatném sněžení padnout rekord z roku 1956, kdy ve městě naměřili 60 centimetrů sněhu. Po několikahodinovém sněžení a sněžných bouřích vznikají zácpy a výpadky leteckých spojů. Informuje o tom agentura DPA.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V největší evropské metropoli v sobotu ráno leželo 56 centimetrů sněhu. Pod takovou pokrývkou ležela Moskva naposledy před téměř osmi lety, uvádí meteorologická služba Fobos. Za období jen o něco delší než den spadlo z nebe 75 procent průměrného únorového přívalu sněhu.

V uplynulých dnech odhrnuly městské služby ze silnic více než milion metrů krychlových sněhu, řekl agentuře Interfax zástupce moskevského primátora Pjotr Birjukov. Nyní bylo do služby povoláno dalších 12 000 lidí.

Sněhové závěje způsobily chaos na silnicích, moskevský dopravní podnik přechodně posílil veřejnou dopravu. Na všech třech moskevských letištích se zpožďovala nebo rušila letecká spojení.

Husté sněžení pokračuje v celé Moskevské oblasti. Podle tiskového odboru gubernátora, na který se odvolává Interfax, je to nejvydatnější sněžení za několik desítek let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme