Novinář Safronov zůstává ve vazbě, soud za zavřenými dveřmi mu ji o tři měsíce prodloužil

Moskevský soud o tři měsíce prodloužil vazbu bývalému novináři Ivanu Safronovovi, obviněnému z vlastizrady kvůli údajné spolupráci s českou rozvědkou. „Soud vyhovuje žádosti vyšetřování o prodloužení vazby Safronova do 7. prosince,“ citovala agentura TASS z rozhodnutí soudkyně s tím, že soud jednal za zavřenými dveřmi vzhledem k tomu, že na případ se vztahuje utajení.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zadržený poradce šéfa agentury Roskosmos Ivan Safronov.

Zadržený poradce šéfa agentury Roskosmos Ivan Safronov. | Foto: Evgenia Novozhenina | Zdroj: Reuters

Safronov, který před svým zatčením na počátku července pracoval jako poradce šéfa vesmírné agentury Roskosmos a ještě dříve působil v denících Kommersant a Vedomosti, vinu odmítá a tvrdí, že je pronásledován za svou dřívější práci novináře. Obhajoba minulý měsíc podala generální prokuratuře stížnost na vyšetřovatele tajné služby FSB, který odmítl vysvětlit, z čeho je jejich klient vlastně přesně obviněn.

Safronov se letos v květnu stal poradcem šéfa ruské vesmírné agentury Roskosmos. V červenci jej FSB zatkla a obvinila z vlastizrady. Agentura TASS připomněla, že podle verze FSB Safronova v roce 2012 zverbovala česká rozvědka. V roce 2017 prý splnil zadaný úkol shromažďovat a předat informace o dodávkách ruských zbraní do Afriky a o působení ruských vojáků na Blízkém východě, přičemž konečným příjemcem těchto informací byly podle FSB Spojené státy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme