Moskva uvažuje o posílení jaderných zbraní

Rusko hrozí kvůli rozšíření NATO posílením svého jaderného potenciálu. Pokud prý aliance ke znepokojení Moskvy nad jejím rozšířením na východ nepřihlédne, hrozí dolní komora parlamentu také přehodnocením mezinárodních smluv o konvenčních zbraních.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

balistická raketa SS-1B SCUD | Foto: www.army.cz

Státní duma drtivou většinou 305 hlasů proti pouhým 41 poslancům schválila dokument, který doporučuje zmíněná opatření jako reakci na rozšíření NATO a budoucí přítomnost aliance až u hranic Ruska.

Vláda a prezident Putin by měli podle poslanců přijmout dodatečná opatření v zájmu bezpečnosti státu, včetně posílení jaderných zbraní a celkového upevnění obranyschopnosti Ruska.

Že v některých směrech nejde jen o doporučující opatření, dokazuje například oznámení baltského vojenského loďstva o posílení a zvýšení bojové služby sil rozmístěných v regionu Kaliningradské oblasti, tedy ruské enklávy mezi Polskem a Litvou. Podle admirála Valujeva je to reakce právě na rozšíření NATO o pobaltské státy.

Milan Kopp, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme