Deset velvyslanectví v Moskvě včetně českého dostalo obálky s bílým práškem

Obálku s bílým práškem dostávají v Moskvě další velvyslanectví, je jich už deset a další mohou přibývat. Agentuře TASS to ve čtvrtek řekli pracovníci ruských záchranných služeb. Prášek obsahuje insekticid fipronil, nebezpečný údajně není.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská policie (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Informace o rozesílání obálek s bílým práškem zahraničním diplomatickým misím se v ruských médiích objevily ve středu. Mluvčí českého ministerstva zahraničí potvrdila, že zásilka s podezřelým obsahem přišla i na české velvyslanectví.

Na českou a dvě další ambasády v Rusku dorazily obálky s neznámou látkou. Nebyla nebezpečná

Číst článek

Ruská agentura ve čtvrtek napsala, že obálky byly zřejmě odesílány v jednom dni a adresátům docházejí postupně. „Je jich deset a možná to není konečný počet," řekl TASS nejmenovaný záchranář.

Podle informace ruské policie byl při analýze prášku nalezen insekticid fipronil. Látka bývá součástí přípravků proti blechám, vším a klíšťatům.

Nesmí se podávat zvířatům, jejichž maso konzumují lidé, a podle Světové zdravotnické organizace je mírně toxická. Podle ruské policie nepředstavuje žádné nebezpečí.

Fipronil se ocitl v centru pozornosti loni v létě, kdy se na mnoha evropských trzích objevila vejce se zbytky této látky. V Evropě pak byly vybity miliony slepic.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme