Deset velvyslanectví v Moskvě včetně českého dostalo obálky s bílým práškem

Obálku s bílým práškem dostávají v Moskvě další velvyslanectví, je jich už deset a další mohou přibývat. Agentuře TASS to ve čtvrtek řekli pracovníci ruských záchranných služeb. Prášek obsahuje insekticid fipronil, nebezpečný údajně není.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská policie (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Informace o rozesílání obálek s bílým práškem zahraničním diplomatickým misím se v ruských médiích objevily ve středu. Mluvčí českého ministerstva zahraničí potvrdila, že zásilka s podezřelým obsahem přišla i na české velvyslanectví.

Na českou a dvě další ambasády v Rusku dorazily obálky s neznámou látkou. Nebyla nebezpečná

Číst článek

Ruská agentura ve čtvrtek napsala, že obálky byly zřejmě odesílány v jednom dni a adresátům docházejí postupně. „Je jich deset a možná to není konečný počet," řekl TASS nejmenovaný záchranář.

Podle informace ruské policie byl při analýze prášku nalezen insekticid fipronil. Látka bývá součástí přípravků proti blechám, vším a klíšťatům.

Nesmí se podávat zvířatům, jejichž maso konzumují lidé, a podle Světové zdravotnické organizace je mírně toxická. Podle ruské policie nepředstavuje žádné nebezpečí.

Fipronil se ocitl v centru pozornosti loni v létě, kdy se na mnoha evropských trzích objevila vejce se zbytky této látky. V Evropě pak byly vybity miliony slepic.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme