V Moskvě byl zavražděn vysoce postavený policista, zastřelen byl i jeho mladší bratr

Neznámý pachatel v sobotu na západě Moskvy zastřelil dva muže, jednou z obětí je vysoce postavený policista. Ibragim Eldžarkijev, který měl v Ingušsku na neklidném severním Kavkaze na starosti boj proti extremismu, se podle ruských médií stal nejspíše obětí najatého zabijáka, soudě alespoň podle toho, že střelec před útěkem z místa činu vypálil do hlav obětí „ránu jistoty“.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská policie. Ilustrační foto. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Po pachateli policie pátrá, uvedla ruská média. Na místo činu mezitím osobně dorazili náčelníci moskevské policie. Eldžarkijev nebyl v Moskvě služebně, do metropole přijel ve svém volnu. Spolu s Eldžarkijevem byl v Moskvě podle agentury Interfax zastřelen i jeho mladší bratr, který byl rovněž policistou.

Podle serveru Newsru.com nešlo o první atentát na Eldžarkijeva. Letos v lednu na policejního velitele zaútočili neznámí pachatelé, kteří z jedoucího vozu stříleli automatickou útočnou puškou na jeho vůz na federální silnici Kavkaz, pár kilometrů od hranic mezi Ingušskem a Čečenskem. Eldžarkijev vyvázl, ale tři jeho tělesní strážci byli zraněni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme