Moskva vylučuje, že by pomáhala syrské armádě s použitím chemických zbraní

Rusko odmítá, že by jeho specialisté pomáhali syrské armádě s používáním chemických zbraní proti povstalcům. Ruské ministerstvo vnitra označilo podobné zprávy za pomluvy. Rusko v Radě bezpečnosti už dvakrát zablokovalo rezoluci vyzývající k ukončení násilí v Sýrii. Během 11měsíčního protivládního povstání v zemi zahynulo údajně na 7 tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poškozené domy v Homsu po bombardování syrskou armádou | Zdroj: Reuters

Rusko označuje zprávy o možném použití chemických zbraní v Sýrii za součást ‚informační války a pomlouvačných výpadů vůči Moskvě‘. O tom, že syrská armáda údajně používá chemické zbraně proti povstalcům ve městě Homs, informovala tento týden saúdská televize Al Arabíja.

S odvoláním na bývalého vojáka syrské armády uvedla, že nervově paralytický plyn používalo vojsko pod kontrolou specialistů z Íránu a Ruska. To ale Moskva kategoricky odmítá. Ruské ministerstvo zahraničí tvrdí, že se země řídí konvencí o zákazu chemických zbraní a snaží se o co nejrychlejší likvidaci zbytků zásob podobného typu zbraní z dob studené války.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme