Moskva vypověděla Washingtonu dohodu o boji proti obchodu s drogami

Rusko vypovědělo další dohodu o spolupráci se Spojenými státy, tentokrát v oblasti boje proti drogám. Premiér Dmitrij Medveděv prohlásil, že smlouva vyčerpala svůj potenciál. Oznámení se objevilo na webové stránce ruské vlády. Podle analytiků se jedná o další známku zhoršujících se vztahů mezi Moskvou a Washingtonem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Dmitrij Medveděv | Foto: Mikhail Metzel | Zdroj: ČTK

Dohoda, na jejímž základě Washington financoval v Rusku programy proti obchodu s drogami a kriminalitě, se podle ruského premiéra Medveděva přežila a neodpovídá současným potřebám.

Pozorovatelé označují krok za další ránu už tak napjatým rusko-americkým vztahům. Od květnového návratu Vladimira Putina do čela země se Rusko uchyluje ke stále ostřejší protiamerické a protizápadní rétorice.

Kreml několikrát obvinil Washington z vměšování se do vnitroruských záležitostí. Spojené státy pro změnu vyjádřily obavy o stav demokracie a dodržování lidských práv v Rusku pod taktovkou Vladimira Putina.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme