Moskva žádá vyjasnění mírového plánu pro Sýrii

Rusko žádá vyjasnění návrhu Ligy arabských států. Ten počítá s vysláním mezinárodní mírové mise do Sýrie. Damašek rezoluci arabských zemí, vyzývající k zastavení dalšího násilí v Sýrii, odmítnul. Během jedenáctiměsíčního protivládního povstání v blízkovýchodní zemi zahynulo na 7 tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov | Zdroj: Reuters

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov žádá arabské státy o podrobnosti plánu, který počítá s vysláním společné mírové mise OSN a Ligy arabských států do Sýrie. Zároveň uvedl, že před začátkem jakékoli mírové mise musí v Sýrii nejdřív skončit násilí.

Hlavní ruský diplomat zopakoval výhrady Moskvy, podle níž by mezinárodní tlak měl směřovat i na syrskou opozici. Ta podle Ruska není připravena boje zastavit.

Arabská liga začne podporovat syrskou opozici

Číst článek

Moskva už dvakrát zablokovala v Radě bezpečnosti OSN rezoluce pokoušející se ukončit konflikt v blízkovýchodní zemi. Rusko patří k hlavním spojencům režimu Bašára Asada, kterému dodává zbraně. V Sýrii také využívá námořní vojenskou základnu.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme