Moskva znovu kritizuje Washington za Magnického zákon

Rusko znovu kritizovalo Spojené státy za - podle Moskvy - nepřátelské kroky. Ministr zahraničí Sergej Lavrov tak během výroční tiskové konference komentoval americký zákon Magnického. Ten počítá se sankcemi vůči ruským úředníkům porušujícím ve své zemi lidská práva. Šéf diplomacie zároveň znovu hájil ruskou odpověď.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov vystoupil na výroční tiskové konferenci v Moskvě

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov vystoupil na výroční tiskové konferenci v Moskvě | Zdroj: Reuters

Sergej Lavrov označil americký zákon Magnického za odporný. Ministr zahraničí zároveň pohrozil adekvátní odpovědí ze strany Moskvy na každý podobný - jak uvedl - „nepřátelský krok“ ze strany Spojených států.

Ministr Lavrov se zároveň postavil za odvetnou reakci Kremlu v podobě kontroverzního zákona zakazujícího americkým občanům adopce opuštěných ruských dětí, který vyvolal kritiku v Rusku i zahraničí.

Rusko evakuovalo ze Sýrie osm desítek svých občanů

Číst článek

I přes vzájemné neshody s Washingtonem nicméně Rusko podle svého hlavního diplomata stojí o konstruktivní vztahy se Spojenými státy - hlavně v oblasti investic, obchodu a při řešení mezinárodních otázek.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme