Moskva znovu odmítla případný útok USA na Irák

Ruský prezident potvrdil odmítavý postoj Moskvy k případnému útoku Spojených států na Irák. Tato země je sice pro svět problémem, ale nepomáhala Talibanu, konstatoval po setkání s kanadským premiérem Jeanem Chrétienem v Kremlu Vladimír Putin. O jejich rozhovoru informuje moskevský zpravodaj Českého rozhlasu Petr Voldán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: All-moscow.ru

Irák není na našem seznamu zemí, jejichž představitelé nebo občané bojovali se zbraní v ruce na straně Talibanu v Afghánistánu a nebo ho podpovali finančně, prohlásil Vladimir Putin. To ovšem neznamená, že by mezinárodní společenství nemělo s Irákem potíže.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Voldán: Ruský prezident a kanadský premiér

"Rusko je připraveno tyto problémy společně se svými spojenci a pod záštitou OSN řešit, ujistil v Kremlu ruský prezident a navázal tak na slova šéfa ruské diplomacie Igora Ivanova, který na adresu Spojených sttátů uvedl, že v souvislosti s bojem proti terorismu není ruským zvykem dávat nálepku různým státům", informuje z Moskvy Petr Voldán.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme