Moskvané demonstrovali za nezávislost NTV

Několik tisíc lidí se v Moskvě zúčastnilo shromáždění na podporu nezávislé televize NTV. Správní radu tohoto média totiž ovládl plynárenský gigant Gazprom, který je největším akcionářem NTV. Zaměstnanci tento krok označili za nelegální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Několik tisíc lidí se shromáždilo před televizním vysílacím komplexem Ostankino nehledě na déšť. Skandování davu na podporou NTV často přerušuje vystoupení novinářů a politiků jako například lídra hnutí Jabloko v ruském parlamentu Grigorije Javlinského a jiných. Javlinski například uvedl, že všichni shromáždění požadují spravedlivý soud, který by určil práva akcionářů a zabránil ovládnutí stanice státní mocí. Na mítinku zněly i písně Visockého a dalších autorů - jedna z nich o lži a pravdě. Kolektiv populární rozhlasové stanice Echo Moskvy vyjádřil rovněž podporu televizi NTV a vystoupil kategoricky proti vměšování státu do činnosti soukromé televize.

Dnešní moskevský mítink není jedinou akcí na podporu televize, shromáždění proběhnou i na dalších místech Ruska. Zítra například v Petrohradu.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme