Moskvané se bojí zavlečení epidemie žloutenky

Severozápadně od Moskvy v Tverské oblasti ve městě Ržev, pokračuje boj proti epidemii žloutenky typu A. Počet nakažených už překročil čtyři stovky. Ruští hygienici se teď snaží, aby se virus nerozšířil i do nedaleké metropole Moskvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Injekční stříkačka | Foto: Jan Rosenauer

Tverská oblast hlásí: Podle nejnovějších údajů máme čtyři sta čtyři pacientů se žloutenkou typu A a jejich počet se den ode dne zvyšuje. Už ale neroste tak prudce, jak v minulých dnech. Stále se přesně neví, co je příčinou epidemie žloutenky, ale s největší pravděpodobností jsou na vině nealkoholické nápoje místní společnosti Rževpivo.

Oblastní prokuratura zahájila trestní stíhání kvůli porušení sanitárních a epidemiologických pravidel. Konkrétní viníci ale zatím oznámeni nebyli. Virus žloutenky objevili hygienici v kvasu a limonádě. Teď se prověřuje, kam všude mohly být výrobky firmy rozvezeny a kde jsou v prodeji. Město Ržev je nyní pod přísnou kontrolou hygieniků, někteří poslanci Státní Dumy dokonce navrhovali uzavření celé oblasti, což ale nakonec neprošlo.

Lékaři také uklidňují obyvatele nedaleké Moskvy. Dodávají, že rozhodně žádná vlna epidemie hepatitidy do metropole nedorazila. Uvádějí, že například deset onemocnění denně je na tak velké město zcela normální jev.

Milan Kopp, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme