Moskvané zvýšili svou opatrnost

Po posledních dvou teroristických útocích v Moskvě prudce vzrostl počet oznámení o podezřelých předmětech. Ty by mohly představovat další nebezpečí explozí. Všechna varování se dosud naštěstí ukázala jako neopodstatněná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: All-moscow.ru

Jen za včerejší den zaznamenala policie 373 hlášení Moskvanů o nalezení podezřelých nálezů. Lidé tak reagují na výzvu bezpečnostních orgánů a radnice ke zvýšené opatrnosti a bdělosti.

Atmosféra je v hlavním městě Ruska po posledních teroristických akcích a po oznámení o existenci ženského komanda tzv. Černých vdov nervózní. Federální bezpečnostní služba nevylučuje, že přikročí k odposlechu telefonických rozhovorů.

Včera ohrozila komplex budov Českého domu, u kterého se nachází sídlo Českého rozhlasu v Moskvě, nálož. Po domácku vyrobenou bombu přinesla do blízké restaurace Imbir neznámá žena ve svém batohu.

Ochranka ji požádala, aby ukázala obsah, ale žena se policistům vzpírala. Členové ochranky proto vyzvali k akci další policisty. Těm žena oznámila, že má ve své tašce výbušninu.

Policisté ji donutili, aby vyšla z restaurace a položila tašku na zem. Nálože se poté zmocnili pyrotechnici. Jeden z nich ale při pokusu o její zneškodnění přišel o život.

Policie zjistila, že výbušnina odpovídala síle asi dvěma kilogramům tritolu. Šlo prý o podobný typ nálože, který použili dvě atentátnice na rockovém koncertě na moskevském letišti minulou sobotu.

Milan Kopp, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme