Moskvu a Tbilisi dočasně spojí letecká doprava

Rusko s Gruzií dočasně obnoví letecké spojení. Gruzínské aerolinie dostaly od ruských úřadů povolení k sérii několika přímých charterových letů do Moskvy. Pravidelná linka mezi oběma zeměmi, která nefunguje od ruské invaze do Gruzie v srpnu roku 2008, ale zatím obnovena nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadla ruské společnosti Aeroflot | Foto: www.aeroflot.ru

Ruské ministerstvo dopravy povolilo gruzínským aerolinkám celkem dvanáct charterových letů do Moskvy a zpět a to v období od 24. května do 1. července. Pravidelné přímé letecké spojení mezi Moskvou a Tbilisi už téměř dva roky nefunguje i přesto, že loni v prosinci ruský prezident Dmitrij Medvěděv prohlásil, že proti jeho obnovení nic nenamítá.

Ruské ministerstvo zahraničí tvrdí, že o podmínkách nechce jednat Tbilisi. Gruzínští představitelé to nepřímo potvrdili s tím, že otázka pravidelného spojení se musí projednat na vládní úrovni.

Obě země ale nemají diplomatické vztahy. Gruzie je přerušila potom, co Rusko přiznalo nezávislost Jižní Osetii a Abcházii.

Igor Maňour, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme