Moskvu a Tbilisi dočasně spojí letecká doprava

Rusko s Gruzií dočasně obnoví letecké spojení. Gruzínské aerolinie dostaly od ruských úřadů povolení k sérii několika přímých charterových letů do Moskvy. Pravidelná linka mezi oběma zeměmi, která nefunguje od ruské invaze do Gruzie v srpnu roku 2008, ale zatím obnovena nebude.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadla ruské společnosti Aeroflot

Letadla ruské společnosti Aeroflot | Foto: www.aeroflot.ru

Ruské ministerstvo dopravy povolilo gruzínským aerolinkám celkem dvanáct charterových letů do Moskvy a zpět a to v období od 24. května do 1. července. Pravidelné přímé letecké spojení mezi Moskvou a Tbilisi už téměř dva roky nefunguje i přesto, že loni v prosinci ruský prezident Dmitrij Medvěděv prohlásil, že proti jeho obnovení nic nenamítá.

Ruské ministerstvo zahraničí tvrdí, že o podmínkách nechce jednat Tbilisi. Gruzínští představitelé to nepřímo potvrdili s tím, že otázka pravidelného spojení se musí projednat na vládní úrovni.

Obě země ale nemají diplomatické vztahy. Gruzie je přerušila potom, co Rusko přiznalo nezávislost Jižní Osetii a Abcházii.

Igor Maňour, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme