Motorkář v Pákistánu najel do davu lékárníků a odpálil se. Na místě je 13 mrtvých a 80 zraněných

Sebevražedný útok v pákistánském městě Láhauru si v pondělí vyžádal nejméně 13 mrtvých a 80 zraněných, informovala agentura Reuters. Není vyloučené, že počet obětí poroste. K útoku se přihlásila frakce pákistánského Talibanu Džamáate Ahrár.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch v pákistánském městě Láhauru | Zdroj: Reuters

Teroristický útok spáchal motocyklista v pákistánském městě Láhauru, které leží nedaleko hranic s Indií. Vjel do protestního shromáždění několika set lékárníků a chemiků, které uspořádali na protest proti změnám zákonů o prodeji léků, a poté se odpáli.

V živě vysílaném televizním přenosu byla slyšet silná exploze a nad davem se zvedl sloup dýmu. Zatímco někteří lidé s křikem utíkali pryč, jiní se snažili pomoci zraněným.

Útok v Paříži: voják u Louvru těžce zranil agresora s mačetou, Egypťan křičel 'Alláhu akbar'

Číst článek

Informace z místa jsou kusé a neúplné. Podle agentury Reuters je na místě nejméně 13 mrtvých a 80 zraněných, podle agentury AP bylo obětí nejméně sedm a k útoku se přihlásila frakce hnutí Taliban.

Mezi mrtvými jsou údajně i dva policejní důstojníci a bývalý šéf protiteroristické jednotky. Není vyloučené, že počet obětí atentátu poroste.

Mluvčí skupiny Džamáate Ahrár se k sebevražednému útoku přihlásil v telefonátu agentuře Reuters. V prohlášení zároveň varoval, že útok v Láhauru je začátkem nového tažení proti vládním úřadům. "Máme vás na mušce v celé zemi," dodal.

Džamáate Ahrár se už v loňském roce přihlásila k odpovědnosti za pumový útok spáchaný v Láhauru na Velikonoce, při němž ve veřejném parku zahynulo více než 70 lidí.

Výbuch v pákistánském městě Láhauru | Foto: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme