Motorkářské gangy v Německu stupňují násilí, bojuje se o vliv v podsvětí

S legendárním motorkářským klanem Hells Angels jsou nemyslitelně spjaty burácející motorky, drsná vizáž a syrová romantika. Pojí se s ním ale také násilí, drogy, únosy i vraždy. V Berlíně se dokonce začíná mluvit o hrozící válce gangů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motorkáři Hells Angels v Praze | Foto: Tomáš Adamec

Napětí mezi klany na rockové motorkářské scéně roste už delší dobu. Hells Angels byli vždy uzavřený svět s vlastními zákony a rituály.

S klasickými motorkáři brázdícími krajinu nemají moc společného. Ve Spojených státech amerických, kde mají Pekelní andělé kořeny, je Americká motocyklová federace ani nepřijala mezi své členy.

V Německu jsou Hells Angels spojeni s pravicovou extrémistickou scénou. Řada měst je na svém území zakázala.

Přehrát

00:00 / 00:00

O řádění motorkářských gangů v Německu se zajímala zahraniční zpravodajka Klára Stejskalová

Je mezi nimi i Berlín, ale motorkáři řádí dál. V jednom z jejich lokálů byl několika ranami postřelen jeden z klanových vůdců. Spekuluje se, že jde o vyřizování účtů v mocenské válce s konkurenčním gangem zvaným Bandidos.

Mohlo jít ale i o boj o vliv uvnitř samotných Hells Angels. Stav zraněného bosse je kritický.

Motorkářské klany se podílejí na obchodu s drogami, se zbraněmi, ovládají i takzvané čtvrtě červených lamp, tedy prostituci. V minulosti už byli obviněni i z únosů a nájemných vražd.

Policie stupňuje tlak

Německá policie proti gangům během posledních měsíců několikrát tvrdě zasáhla a tlak stále stupňuje, mnoho místních skupin bylo zakázáno.

Koncem května proběhl velký zátah v Dolním Sasku, Hamburku a Šlesvicku-Holštýnsku. Policisté při něm nalezli celý arzenál zbraní a další důkazy nelegální činnosti gangů.

V těchto dnech prohledávají podezřelé podniky a byty v Berlíně. Motorkáři se však stále přeskupují, mění si jména a ve své činnosti pokračují.

Policii komplikuje situaci i to, že jde o velmi uzavřené skupiny a infiltrace do nich je stejně jako u každého mafiánského klanu velmi obtížná

Klára Stejskalová, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme