Motorkářské gangy v Německu zakopaly válečnou sekeru

Pistole, nože, mačety, divoká válka gangů - tento obrázek není k vidění jen v centru latinskoamerických měst, ale například i v Berlíně. Motorkáři z konkurenčních gangů už prý ale s válkou končí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

motorkáři | Foto: Alexandr Pícha

Motorkářské gangy Bandidos a Hells Angels podepsaly mírovou smlouvu. Německá policie nechává tento akt bez povšimnutí. Proti gangům napojeným na organizovaný zločin hodlá přesto rázně zakročit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Klára Stejskalová o válce motogangů v Německu v Odpoledním radiožurnálu.mp3

Jde o motorkářské kluby, jejichž kořeny sahají do Spojených států. Hells Angels fungují ve dvaatřiceti zemích a v naprosté většině z nich jsou propojeni s kriminálním prostředím.

Pekelní andělé jsou jasně identifikovatelní. Potetovaní ostří hoši oblečení v kůži nosí výšivky znaku Hells Angels na zádech a jezdí nejčastěji na motorkách Harley Davidson.

Bandidos zase přijeli z Dánska a s Hells Angels soupeří v Německu o moc v hlavním městě. Ve hře není málo - kontrola nad obchodem s drogami, zbraněmi, praním špinavých peněz, a v neposlední řadě prostitucí.

Když gangy pořádají své jízdy, jde z nich skutečně strach. Od konce osmdesátých let, kdy začaly gangy v Německu působit, si jejich válka vyžádala oběti nejen z vlastních řad, z řad policistů, ale i životy nevinných kolemjdoucích.

Mír mezi gangy situaci podle policie nemění

Souboje motorkářů připomínaly nebezpečné scény z akčních filmů. Kromě mačet a nožů se gangsteři nezdráhali použít ani pistole či granáty. Mír, který dnes uzavřeli podáním ruky, ale z pohledu policie nic nemění.

V poledních měsících totiž válka gangů eskalovala a vyžádala si řadu mrtvých. Jak se vyjádřil mluvčí berlínské policie, mír uzavřený mezi gangy policisty nezajímá. Jejich cílem je dostat všechny viníky před soud.

Už zítra by mělo dojít k setkání spolkových ministrů vnitra a jedním z velkých témat je právě činnost těchto pseudo motogangů nebo rockových gangů, které jsou zástěrkou pro kriminální skupiny.

V některých městech, například v Düsseldorfu nebo Hamburku, jsou takové gangy zakázány. Stále hlasitěji se mluví o tom, aby činnost podobných skupin, jako jsou Hells Angels nebo Bandidos, byla zakázána po celém Německu.

Klára Stejskalová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme