Mouka, vejce a válka. Maskování útočníci při španělských oslavách dobývají město

Každý rok na 28. prosince obyvatelé španělského města Ibi v provincii Alicante naplánují vojenský převrat. Ten je ale neúspěšný. Maskování útočníci v rámci oslav svátku Els Enfarinats používají pouze mouku a vejce.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městečko Ibi je pravidelně před koncem roku obaleno v mouce. Místní kromě toho  používají ještě vejce, petardy a hasicí přístroje. Bitva je součástí každoročního festivalu, který se koná v rámci oslav Dne nevinných v obci nedaleko Valencie. Přes 200 let stará tradice je známa jako Els Enferinats.

Místo Ježíška 'kakající' polínko. Děti v Katalánsku se musí před Vánocemi starat o Cagatío

Číst článek

Podle tradice se obyvatelé musí obléknout do vojenské uniformy nebo jiného bojového převleku a předvádí fingovaný vojenský puč. Jen s tím rozdílem, že místo zbraní mají už zmíněné petardy, vejce a hory mouky.

Podle očekávání se tak tradiční oslavy stanou dosti špinavou zábavou. Především poté, co obyvatelé prochází městem pouze v uniformách pokrytých mokrou a často i ztvrdlou moukou.

Každoroční slavnost se koná 28. prosince k připomenutí biblického masakru nevinných králem Herodesem, který kdysi obýval město Ibi. Do oslav se kromě válečné vřavy počítají i falešné volby a noc plná ohňostrojů.

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme