Moussaoui se cítí nevinnen

Zacarias Moussaoui, první člověk obžalovaný v souvislosti se zářijovými teroristickými útoky v New Yorku a ve Washingtonu, dnes před soudem v Alexandrii v americkém státě Virginia prohlásil, že je nevinen ve všech bodech obžaloby. Soud poté stanovil počátek procesu s třiatřicetiletým Francouzem marockého původu na 14. října.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zacarias Moussaoui | Foto: ČTK/AP

Zacarias Moussaoui se prohlásil před federálním soudem ve Virginii za nevinného ve všech bodech obžaloby. Ta ho viní, že se měl stát dvacátým členem týmu teroristů napojených na Usámu bin Ládina, kteří 11. září unesli čtyři letadla a při útocích zabili přes 3000 osob.

Moussaoui je obviněn i ze spiknutí použít dopravní letadlo jako zbraň hromadného ničení. Osudného 11. září ale seděl ve vězení, kam se dostal za porušení imigračních zákonů. Podezření FBI vyvolal již v létě, když se pokoušel na trenažeru naučit pilotovat Boeing 747. Američtí žalobci mají do konce března rozhodnout, zda budou pro Moussaouiho požadovat trest smrti.

Olga Krupauerová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme