Mozek Internetu přestál mohutný útok

Nervová centra internetu byla ohrožena mocným elektronickým útokem. Klíčové počítačové servery, které zajišťují provoz světové sítě Internet byly ohroženy nejsilnějším atakem v historii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

server

Devět ze třinácti počítačových serverů, které spravují světové internetové dění, bylo v pondělí ochromeno elektronickým útokem nebývalého rozsahu. I když to většina internetových uživatelů nezaznamenala, protože útok trval jen asi hodinu a všechny servery útok přestály, přesto se případem zabývají vyšetřovatelé FBI a o případ se zajímá i Bílý dům. Útok, který měl uzlové servery zahltit, se podařilo odrazit až poté, co experti uvedli do chodu obranné mechanismy.

Třináct serverů je rozmístěno po světě tak, aby se předešlo jejich jednorázovému fyzickému zničení, spravují je americké vládní agentury, university, korporace i soukromé organizace. "Život jde dál a jsme připraveni odpovědět rychle," říkají k případu američtí experti, kteří v Severní Virginii spravují dva ze třinácti počítačů.

Už dříve dostal například Bílý dům varování, že elektronický útok může přijít.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme