Možný Blairův nástupce představil své vize

Na výroční konferenci britské vládní strany labouristů přednesl hlavní projev ministr financí Gordon Brown považovaný za hlavního kandidáta nástupnictví po premiéru Tonym Blairovi, který nedávno prohlásil, že tohle bude jeho poslední konference. Osmatřicetiminutový projev ministra financí, který televize BBC vysílala v přímém přenosu, byl očekáván s napětím, a to právě vzhledem k Brownově premiérské ambici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gordon Brown | Zdroj: ČTK

Gordon Brown vzdal úvodem hold Tonymu Blairovi jako nejúspěšnějšímu labouristickému premiérovi, i když přiznal, že spolu občas měli neshody. Nadšeně se přihlásil ke svému původu. "Jsem hrdý na to, že jsem Skot a Brit zároveň," řekl a nastínil záměry, které hodlá prosazovat - například nejen zvýšení minimální mzdy, nýbrž i její zaručení. Zdůraznil, že boj proti terorismu se týká všech. Teroristy je třeba izolovat a zajistit, aby nikde neměli úkryt.

Reakce na Brownův projev se různí, mnozí delegáti byli spokojeni. Dlouholetý labouristický poslanec Gerald Kaufman poznamenal, že to byla nejdelší žádost o job v dějinách, zatímco jiný labourista, rovněž uchazeč o funkci vůdce John McDonnell, označil Brownův projev za bezobsažný. Kriticky se vyjadřují i mluvčí opozice.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme