Možný kandidát na německého kancléře čelí obvinění z podvodu

Hvězda německé politické scény, ministr obrany Karl Theodor zu Guttenberg, čelí obvinění z podvodu. Měl se ho dopustit ve své diplomové práci. Profesor práv z univerzity v Brémách nařkl oblíbeného politika z bezostyšného plagiátorství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karl-Theodor zu Guttenberg | Foto: Kathrin Möbius

Měsíce figuruje na první příčce nejoblíbenějších německých politiků. Mluví se o něm jako o nástupci kancléřky Merkelové. Poslední dobou ale kariéra Karla Theodora zu Guttenberga, potomka zakladatele knihtisku, ztrácí na lesku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Německo.mp3

Jako ministr obrany čelil kritice, že nezvládá události kolem armádních skandálů a rozhodnutí podřizuje titulním stránkám bulvárních deníků. Teď se musí bránit nařčení, že podváděl ve své diplomové práci.

Deník Süddeutsche Zeitung otiskl posudek profesora Lescana z právnické fakulty v Brémách. Z něho vyplývá, že ministrova disertační práce obsahuje celé pasáže opsané z děl jiných autorů.

Guttenberg tvrdí, že práci psal sám, bez pomoci kohokoliv jiného, s čistým svědomím a kontroly, která by ho mohla v případě prokázaného plagiátorství zbavit titulu, se neobává.

Klára Stejskalová, Jan Piroch, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme