Mrakodrapy v plamenech a příběhy obětí. Americké deníky si připomínají výročí 11. září

Událost, která změnila svět. Den, kdy prezident George Bush vyhlásil válku proti terorismu... Patnátileté výročí 11. září si v neděli připomněla většina amerických deníků. Podívejte se, jak vypadaly jejich titulní strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

USA Today | Foto: repro

Spojené státy a celý svět vzpomíná na oběti útoků z 11. září 2001. Od atentátů na Světové obchodní centrum v New Yorku a Pentagon ve Washingtonu uplynulo přesně 15 let. Prezident Obama v předvečer výročí vyzdvihnul památku téměř tří tisíc obětí a vyzval národ k jednotě.

Barack Obama zdůraznil, aby se Američané nepoddávali tlaku těch, kdo se snaží společnost rozdělit. Apeloval na národ, aby pamatoval na základní hodnoty, na nichž Spojené státy stojí - rozmanitost, otevřenost talentu a férový přístup ke všem bez ohledu na rasu, pohlaví, etnickou příslušnost či náboženství.

Památku téměř tří tisíc obětí útoků připomenou pietní akce v New Yorku, Washingtonu i Pennsylvánii. 15 let poté jsou útoky dál jednou z nejsilnějších vzpomínek pro mnoho Američanů. 91 procent dospělých si přesně pamatuje kde byli a do dělali, když se o atentátech dozvěděli.

Řízená demolice, CIA i fingované telefonáty. Konspirační teorie okolo 11. září stále žijí

Číst článek

Lenka Kabrhelová, Kateřina Golasovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme