Mráz v Evropě pokračuje. V Srbsku odřízl sníh od světa 50 tisíc lidí

Mráz v Evropě trvá a počet obětí přibývá. Vážná situace je v Srbsku, kde sníh odřízl od světa až 50 tisíc lidí. Vláda také musela vyhlásit týdenní volno pro státní zaměstnance, aby ulevila přetížené elektrické síti. Dunaj je od Maďarska níž zablokované velkým množstvím ledu. Další oběti mrazů hlásí Rakousko a šest lidí nově zahynulo také v Itálii. Tam opět silně sněží, především v oblastech, kde už v minulých dnech napadly metry sněhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stejně jako v jiných částech Itálie, také v Římě hustě sněžilo.

Stejně jako v jiných částech Itálie, také v Římě hustě sněžilo. | Zdroj: Reuters

Sněží znovu silně ve střední a jižní Itálii. Sněží hustě i v Římě. V severní části Apenin lidé opouštějí vesnice v obavě, že střechy domů nevydrží tíži několikametrové vrstvy sněhu. Dálnice jsou průjezdné v celé Itálii, ale provoz je slabý, protože Italové se raději na cestu nevydávají, když nemusí.

Terst bičuje ledový vítr o síle 140 kilometrů za hodinu a zavinil zranění desítky lidí. Menší letiště ve střední Itálii jsou uzavřená a také římské letiště ve Fiumicinu muselo zrušit na 70 letů kvůli silnému větru. Rovněž železnice zrušily místní vlaková spojení v 11 oblastech.

Vánice zasáhla také ostrov Giglio, kde se už několik dní nedá pracovat na vraku výletní lodi Concordia. Jakmile se moře uklidní, technici jsou připraveni namontovat ventily na otvory v nádržích a začnou s odčerpáváním nafty.

Vědunka Lunardi, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme