Mrazivé počasí částečně ochromilo život v Německu

Mrazy pohybující se kolem minus dvaceti stupňů Celsia částečně ochromily život v sousedním Německu. Podle meteorologů byla uplynulá noc pravděpodobně tou nejchladnější v letošní zimě. Z panujícího počasí se ale radují školáci v některých obcích, kterým odpadlo vyučování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

udeřily mrazy | Zdroj: ČTK

Přišla "doba ledová", stěžují si obyvatelé Německa, kteří i dnes ráno řešili problém, jak se dostat do práce. Vozům berlínského S-Bahnu například zamrzají dveře. Železničáři zase hlásí zamrzlé výhybky, které spolu s výpadky kolejové techniky zapříčinily místy velká zpoždění.

O moc lépe na tom nejsou ani motoristé. Na dálnicích nejsou výjimkou stojící kamióny, kterým při teplotách kolem minus dvaceti stupňů Celsia ztuhla nafta.

Vůbec nechladněji bylo v posledních hodinách v Dippoldiswalde v Krušných horách, kde naměřili -27,7 stupně. Mrazivé počasí vyřadilo z provozu řadu digitálních ukazatelů a velmi problematicky fungují i některé bankomaty. V Alfeldu u Hildesheimu doslova přimrzla k zemi jedna ovce a policisté museli nešťastné zvíře zastřelit.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme