Mrazivé počasí částečně ochromilo život v Německu

Mrazy pohybující se kolem minus dvaceti stupňů Celsia částečně ochromily život v sousedním Německu. Podle meteorologů byla uplynulá noc pravděpodobně tou nejchladnější v letošní zimě. Z panujícího počasí se ale radují školáci v některých obcích, kterým odpadlo vyučování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

udeřily mrazy | Foto: ČTK/AP

Přišla "doba ledová", stěžují si obyvatelé Německa, kteří i dnes ráno řešili problém, jak se dostat do práce. Vozům berlínského S-Bahnu například zamrzají dveře. Železničáři zase hlásí zamrzlé výhybky, které spolu s výpadky kolejové techniky zapříčinily místy velká zpoždění.

O moc lépe na tom nejsou ani motoristé. Na dálnicích nejsou výjimkou stojící kamióny, kterým při teplotách kolem minus dvaceti stupňů Celsia ztuhla nafta.

Vůbec nechladněji bylo v posledních hodinách v Dippoldiswalde v Krušných horách, kde naměřili -27,7 stupně. Mrazivé počasí vyřadilo z provozu řadu digitálních ukazatelů a velmi problematicky fungují i některé bankomaty. V Alfeldu u Hildesheimu doslova přimrzla k zemi jedna ovce a policisté museli nešťastné zvíře zastřelit.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme