Mrazy trápí i Čínu. V Pekingu je nejchladněji za posledních 10 let

V Číně panuje mimořádně chladné počasí. V některých částech země klesla rtuť teploměru k -40 stupňům Celsia, sníh zase na několika místech přerušil leteckou dopravu. Podle meteorologů navíc bude studená fronta postupovat i do jižních provincií. Úřady proto varují před dočasným omezením v dodávkách uhlí, ropy a plynu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking

Peking | Foto: Robert Mikoláš

Největší mrazy hlásí meteorologové z autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko, kde sníh a silný vítr také uvěznily na jedné z hlavních dálnic na 400 aut. Nejchladnější prosinec od roku 2000 zažívá také metropole Peking, kde pak rtuť teploměru klesla k mínus 11.

V některých provinciích bojují silničáři s nebývalou nadílkou sněhu, v Chang-čou kvůli němu musely být zrušeny všechny lety, v nedaleké Šanghaji pak došlo ke zpoždění řady spojů včetně mezinárodních.

Zejména jižní provincie pak podle úřadů mohou postihnout výpadky v dodávkách důležitých surovin, uhelné doly a ropná naleziště se totiž nacházejí právě na severu, který mimořádně chladné počasí trápí nejvíce.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme