Mrtví při izraelské akci v pásmu Gazy

Izraelská armáda dnes ráno zahájila rozsáhlou bezpečnostní operaci v palestinských uprchlických táborech v pásmu Gazy. Při přestřelkách ozbrojenců s vojáky zemřelo nejméně 14 Palestinců a dalších více než 50 jich bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blízký Východ | Foto: Jan Rosenauer

Jak dodává přímo z Izraele zpravodaj Českého rozhlasu Jaromír Janev, mezi oběťmi je řada příslušníků palestinského militantního hnutí Hammás, ale také mnoho nevinných lidí.

Hlavním cílem operace je podle izraelské armády objevit výbušniny, minomety a munici, které radikálové používají k útokům proti Izraeli. Mezi cíle akce patří i zatčení některých radikálů, kteří se na útocích v minulosti podíleli. Zásahu se účastní velké množství vojenské techniky - zejména obrněných vozidel za podpory vrtulníků.

Situace v Gaze se v minulých dnech vyostřila. Na malé ploše žije půl milionu palestinských uprchlíků a právě v táboře bývá podpora radikálům z militantních organizací největší.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme