Skripalova otrava poškodí naši spolupráci s Brity při fotbalovém mistrovství, varovala Moskva

Otrávení bývalého ruského dvojího agenta v Anglii poškodí britsko-ruskou spolupráci při zajištění bezpečnosti mistrovství světa ve fotbale, které v Rusku začne příští měsíc. Uvedl to v pátek náměstek ruského ministerstva zahraničí Oleg Syromolotov.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

| Foto: Sergei Karpukhin | Zdroj: Reuters

„Samozřejmě že to (spolupráci) ovlivní,“ řekl Syromolotov agentuře RIA Novosti. „Historie již ukázala, jak situace s Litviněnkem ovlivnila vztahy mezi Ruskem a Británií i v bezpečnostní oblasti,“ dodal s odkazem na otrávení zběhlého ruského agenta Alexandra Litviněnka v britském exilu.

Zachoval se prezidentsky, říká Okamura o Zemanových výrocích. Podle pravice je na Hradě agent Kremlu

Číst článek

Londýn obviňuje Rusko jak z otrávení Litviněnka radioaktivním poloniem v Londýně 2006, tak z otrávení Sergeje Skripala a jeho dcery Julije letos v březnu v Salisbury na jihu Anglie.

Moskva tato obvinění kategoricky popírá. Případ, provázený vyhoštěním desítek diplomatů z obou stran, prohloubil roztržku mezi Ruskem a Západem.

„Británie s námi přerušila vztahy, nepustila operativní skupinu na olympiádu v Londýně, ale pak si vyžádali pozvání k nám na olympiádu v Soči. Teď bude stejná situace, samozřejmě budou chtít k nám. Myslím, že už je to vyřešeno,“ dodal Syromolotov, který je považován za experta na tajné služby; v jejich řadách působil od konce 70. let. Generála jmenoval Putin v březnu 2015 náměstkem ministra zahraničí zodpovědným za boj proti terorismu.

Fotbalový šampionát se odehraje v Rusku od 14. června do 15. července v 11 městech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme