Muammar Kaddáfí vyhrožuje Evropě, že se spojí s Al Káidou

Jednotky věrné plukovníku Kaddáfímu postupují po libyjském pobřeží na východ země a blíží se k povstalecké baště Benghází. Největší boje se odehrávají ve městě Brega a v okolí jeho ropného terminálu. Letectvo ale průběžně bombarduje i Adžedábíju. Ta je posledním opěrným bodem povstalců před Bengházím. Muammar Kaddáfí také vyhrožuje, že by se mohl spojit s Al Káidou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muammar Kaddáfí znamenal až do začátku revoluce totéž, co Libye. | Zdroj: ČTK

Nicolas Sarkozy musí trpět duševní chorobou. Jen tak je podle Muammara Kaddáfího možné vysvětlit, že Francie uznala vedení povstalců za oficiální představitele Libye. V rozhovoru pro italský deník si libyjský vůdce také postěžoval, že ho velmi mrzí zrada západních politiků, kteří se s ním ještě nedávno přátelili.

Kaddáfí už tradičně připomněl, že pouze on stojí mezi Evropou a vlnou afrických migrantů. Dále vyhrožoval přehodnocením obchodních vztahů, což by mohlo mít dopad především na těžařské společnosti a ropný průmysl. A řekl, že se spojí s Al Káidou, pokud západ bude chtít implementovat bezletovou zónu nad Libyí.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme