Muammar Kaddáfi vyzval své stoupence, aby nepřestali bojovat

Muammar Kaddáfí vybídl své příznivce, aby nepolevovali v boji proti povstalcům a západním silám. Zvukovou nahrávku, ve které plukovník tvrdí, že mezi libyjskými povstalci a Severozápadní aliancí panují neshody, odvysílala syrská televize Al Raj i stanice Al Arabíja. Nejvíce stoupenců libyjského režimu se zřejmě nachází v Kaddáfího rodišti Syrtě. Rebelové už tamní vojenské síly vyzvali, aby složily zbraně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muammar Kaddáfí | Zdroj: Reuters

Povstalci rozšířili ultimátum obránců Syrty o týden. V Syrtě jsou ještě stále tisíce Kaddáfího vojáků. Podle Kaddáfího syna Saifa je tam 20 tisíc lidí připravených bránit toto město a bojovat až do posledního.

Povstalci také chytili na západě Tripolisu Abdala Atího Ubajdího, bývalého ministra zahraničí a premiéra v Kaddáfího režimu. Ubajdí ale řekl, že se vzdal sám.

Pokud jde o místo pobytu Kaddáfího, Národní přechodná rada oznámila, že nevěří, že by se Muammar Kaddáfí skrýval v Syrtě. Je prý jižně od Tripolisu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme