Mubarak a Schröder žádají o pokrok na Blízkém východě

Světová koalice proti mezinárodnímu terorizmu a usmíření na Blízkém východě - to jsou hlavní náměty dnešních jednání egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Na závěr svých jednání v Berlíně uspořádali oba politici tiskovou konferenci. Schröder a Mubarak zdůraznili naléhavou potřebu pokročit vpřed v mírovém pocesu na Blízkém východě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro spolkového kancléře je to klíčová otázka v boji s mezinárodním terorismem, neboť zmíněný konflikt je jeho živnou půdou. Bez řešení blízkovýchodní otázky nebude svět stabilní. "Vyjádřil jsem egyptskému prezidentu své uznání za to, že se jeho země připojila k uvažované protiteroristické koalici." Také v Německu se bude nadále budovat mezinárodní aliance proti terorismu. Prezident Mubarak sice potvrdil, že Egypt stojí na straně Spojených států, avšak současně vyzval prezidenta Bushe k rázné změně jeho blízkovýchodní politiky.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme