Mubarak a Schröder žádají o pokrok na Blízkém východě

Světová koalice proti mezinárodnímu terorizmu a usmíření na Blízkém východě - to jsou hlavní náměty dnešních jednání egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Na závěr svých jednání v Berlíně uspořádali oba politici tiskovou konferenci. Schröder a Mubarak zdůraznili naléhavou potřebu pokročit vpřed v mírovém pocesu na Blízkém východě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro spolkového kancléře je to klíčová otázka v boji s mezinárodním terorismem, neboť zmíněný konflikt je jeho živnou půdou. Bez řešení blízkovýchodní otázky nebude svět stabilní. "Vyjádřil jsem egyptskému prezidentu své uznání za to, že se jeho země připojila k uvažované protiteroristické koalici." Také v Německu se bude nadále budovat mezinárodní aliance proti terorismu. Prezident Mubarak sice potvrdil, že Egypt stojí na straně Spojených států, avšak současně vyzval prezidenta Bushe k rázné změně jeho blízkovýchodní politiky.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme