Mubarakovo zdraví se prudce zhoršuje

Svržený egyptský prezident Mubarak je ve velmi špatném zdravotním stavu. Veřejně to přiznal egyptský velvyslanec ve Spojených státech Sámih Šukrí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptský prezident Husní Mubarak | Zdroj: ČTK

Arabský tisk uvádí, že podle některých zdrojů se 82letý Mubarak dokonce dostal na pokraj smrti. Egyptský prezident minulý pátek rezignoval pod tlakem pouliční revolty a armády, která ihned potom převzala vedení země.

Mubarakovo zdraví se prudce zhoršuje a v kterýkoli okamžik může přijít oznámení o jeho smrti. Takto popsal situaci vojenský zdroj deníku aš-Šark al-avsat. Někteří lidé z okolí svrženého prezidenta se ho pokoušejí přimět, aby odletěl do zahraniční nemocnice.

Mubarak prý ale trvá na tom, co řekl ve svém předposledním projevu k egyptskému národu: Chce zemřít doma, na egyptské půdě.

Některé zdroje uvádějí, že je Mubarak vcelku v pořádku, že telefonuje, a dokonce že sepisuje paměti. Jiní lidé to ale rozhodně vylučují. Mubarak je prý většinou v bezvědomí a jen málokdy je schopný alespoň komunikovat se svým okolím.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme