Mučedníci Al-Aksá na americkém seznamu teroristů

Spojené státy zařadily palestinské Brigády mučedníků Al-Aksá na seznam zahraničních teroristických organizací. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Brigády mučedníků jsou ozbrojenou skupinou blízkou hnutí Fatah palestinského lídra Jásira Arafata a přihlásily se k odpovědnosti za čtvrteční atentát v Jeruzalémě, při němž zemřeli tři Izraelci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Izraeli | Foto: ČTK/AP

Rozšířený izraelský bezpečnostní kabinet na dnešním zasedání rozhodl, že Izrael prokáže zdrženlivost a bude usilovat o úspěch mise amerického vyjednávače Anthony Zinniho. Premiér Šaron připsal palestinskému vůdci Jásiru Arafatovi veškerou zodpovědnost za další krveprolévání. Varoval zároveň, že úsilí Izraele o dosažení příměří nemůže donekonečna pokračovat jednostranným způsobem.

Nejnovější sebevraždený atentát v Jeruzalémě zkalil naděje na brzké izraelsko-palestinské příměří. Izrael v reakci na tento útok odvolal na schůzku izraelsko-palestinské bezpečnostní komise, která se měla uskutečnit ve čtvrtek večer.

Spojené státy zařadily palestinské Brigády mučedníků od Al-Aksá mezi teroristy. Bude to znamenat zmrazení financí organizace nebo zákaz udělovat americká víza jejím členům. Z politického hlediska je opatření jasným signálem nespokojenosti Washingtonu s Jásirem Arafatem, který se podle USA dostatečně nesnaží o zastavení teroristických útoků.

Zdenka Turková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme