Vyšetřovatel Mueller zveřejní zprávu o ruské kauze v polovině dubna, část ale zůstane v utajení

Zpráva zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera o ruské roli v amerických prezidentských volbách bude zveřejněna v polovině dubna, část takřka 400stránkového dokumentu ale zůstane prozatím veřejnosti utajena. Kongresu Spojených států to v pátek dopisem sdělil americký ministr spravedlnosti William Barr, který má zveřejnění zprávy na starosti.

Tento článek je více než rok starý.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvláštní americký vyšetřovatel Robert Mueller (vpravo)

Zvláštní americký vyšetřovatel Robert Mueller (vpravo) | Zdroj: Reuters

„Každý bude mít brzy možnost si to sám přečíst,“ napsal Barr v dopise adresovaném justičním výborům Senátu a Sněmovny reprezentantů. Zároveň v něm také sdělil, že je ochoten před oba výbory 1. a 2. května předstoupit.

Ministr nestihne zveřejnit Muellerovu zprávu do 2. dubna, oznámil šéf výboru Sněmovny reprezentantů USA

Číst článek

Utajeny zatím zůstanou části, které by mohly vyzradit zdroje tajných služeb, nedostupné budou také podrobnosti o neuzavřených vyšetřování, o velké porotě a o osobách, které nebyly obviněny.

Z obsahu zprávy ministerstvo spravedlnosti zatím vydalo jen čtyřstránkový výtah, podle něhož prezident Donald Trump ani členové jeho volebního štábu před volbami v roce 2016 s Ruskem tajně nespolupracovali.

Trump zprávu považuje za očištění svého jména a proti zveřejnění dokumentu nemá námitky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme