Ministerstvo vydá Muellerovu zprávu sněmovnímu výboru do 30. října, rozhodl americký federální soud

Federální soud ve Washingtonu v pátek nařídil americkému ministerstvu spravedlnosti vydat Sněmovně reprezentantů do 30. října neredigovanou zprávu zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera. Informovala o tom agentura Reuters. Muellerovu zprávu, která shrnuje vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby s důrazem na pozadí kampaně nynějšího prezidenta Donalda Trumpa, zveřejnilo v dubnu ministerstvo spravedlnosti se začerněnými pasážemi.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller během veřejného prohlášení. | Foto: Mike Blake | Zdroj: Reuters

Ministerstvo dosud odmítalo Kongresu neupravenou verzi zprávy poskytnout a zdůvodňovalo to tím, že část takřka 500stránkového dokumentu je začerněná kvůli neskončenému vyšetřování, případně kvůli ochraně lidí, kteří s kauzou nemají nic společného.

Soudkyně Beryl Howellová nicméně konstatovala, že potřeba justičního výboru sněmovny získat neupravenou verzi převyšuje další utajování dokumentu.

V minulosti již americké soudy nařídily odtajnit některé části Muellerovy zprávy, vždy se to ale týkalo pouze konkrétních osob, kterým se vyšetřovatelé věnovali. Nyní soudkyně rozhodla o odtajnění celého dokumentu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme