Muhammad porazil Olivera. V Londýně je nejoblíbenějším jménem pro novorozence

Muhammad je v Londýně a v hrabství West Midlands nejoblíbenějším jménem pro novorozené chlapce v roce 2015. Ve zbytku Anglie a Walesu je to Oliver. U dívek pak je nejpopulárnější Amelia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský parlament bude hlasovat o vládou navrhovaném zahájení leteckých úderů proti radikálům z organizace Islámský stát v Sýrii (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Kancelář pro národní statistiky uvedla, že je to poprvé v historii, kdy jméno Muhammad porazilo Olivera ve dvou lokalitách. Ve West Midlands totiž Muhammad poráží druhého Olivera již od roku 2014, informuje portál BBC.

Není na tom však nic divného. Podle portálu Huffington Post tři čtvrtiny muslimské populace v Británii žijí právě v Londýně, ve West Midlands, v North Westu, v Yorkshireu a v Humberu. A Muhammad, česky Mohamed, je nejoblíbenější jméno mezi muslimy. Ve zbytku Anglie a Walesu se však toto jméno neobjevilo ani v první desítce nejoblíbenějších.

Žádné muslimské dívčí jméno se však do první stovky nevešlo. Mezi dívkami jasně vede jméno Amelia, které není nejoblíbenější v krajích East Midlands a the East. Zde byla Amelia poražena Olivií, která je druhým nejoblíbenějším dívčím jménem.

Objevuje se také mnoho neobvyklých jmen

V roce 2015 se v Anglii a Walesu, kterých se zmíněná data týkají, narodilo mnoho dětí, jejichž jména nejsou úplně běžná. Na příklad se narodilo 17 chlapců a 15 dívek se jménem Baby (anglicky dítě). 15 chlapců dostalo jméno Blue (modrá) a 14 jméno Ocean (oceán).

Vedle těchto jmen pak vypadají ta odvozená podle postav z filmů nebo seriálů poněkud všedně. Narodilo se 35 dětí se jménem Rocky a 21 se jménem Apollo, kteří dostali jména po dvojici boxerů z filmu Rocky. 18 chlapců dostalo jméno Maverick podle přezdívky, kterou měl Tom Cruis ve filmu Top Gun.

U dívčích jmen se rodiče inspirovali seriálem Hra o trůny. Téměř 600 holčiček dostalo jméno Aria, Ariah nebo Aaria, které odkazují na postavu Arii Stark. 6 holčiček se jmenuje Kaleesi.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme