Kadyrov si oblíbil Egypťana Salaha. Dal mu čestné čečenské občanství i obří dort

Autoritářský čečenský vůdce Ramzan Kadyrov udělil čestné občanství egyptské fotbalové hvězdě Muhammadu Salahovi. Kadyrov uspořádal na rozloučenou afrického týmu s mistrovstvím světa v pátek banket v prezidentském paláci v Grozném.

Volgograd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čečenský prezident Ramzan Kadyrov na snímku z června 2018. | Foto: Said Tsarnayev | Zdroj: Reuters

Egypt si zvolil čečenskou metropoli jako svou základnu během světového šampionátu, který pro něj po dvou porážkách skončí pondělním zápasem ve Volgogradu proti také vyřazené Saúdské Arábii.

První čečenští gayové našli útočiště v Kanadě. Utíkají před pronásledováním a mučením

Číst článek

Udělením čestného občanství prokázal velký sportovní fanoušek Kadyrov svůj obdiv k Salahovi už potřetí během dvou týdnů.

Za Salahem i do hotelu

Čečenský vůdce navštívil 10. června první trénink Egypťanů v Grozném, který sledoval zhruba půl hodiny a poté se vydal do hotelu za Salahem, jenž ještě léčil poraněné rameno z finále Ligy mistrů.

Kadyrov útočníka Liverpoolu požádal, aby ho doprovodil zpět na stadion, kde společně pózovali fotografům a pozdravili 5000 fanoušků sledujících trénink.

O pět dnů později nechal muž, jenž vládne Čečensku pevnou rukou od roku 2007, poslat do hotelu Egypťanů obří dort k Salahovým šestadvacátým narozeninám.

Fotbalista Muhammad Salah. | Foto: Lee Smith | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme