Američané zabili vůdce pákistánského Tálibánu mulla Fazlulláha

Vůdce pákistánského Tálibánu mulla Fazlulláh byl zabit při americkém vzdušném úderu poblíž hranic s Afghánistánem. Sdělilo to v pátek afghánské ministerstvo obrany agentuře Reuters.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůdce pákistánského Tálibánu mulla Fazlulláh byl zabit při americkém vzdušném úderu poblíž hranic s Afghánistánem. | Zdroj: DawnNews youtube (reprofoto)

Podle informací agentury AP byl mulla Fazlulláh zabit při náletu amerického bezpilotního letounu na severovýchodě provincie Kunar.

Americká armáda v pátek potvrdila, že v provincii Kunar provedla letecký útok na vysoce postaveného radikála. Armádní zdroj uvedl, že terčem útoku byl pravděpodobně Fazlulláh.

Malála Júsufzaiová navštívila rodné údolí Svát. Před šesti lety se ji tam pokusil zavraždit Tálibán

Číst článek

Už v březnu raketa odpálená z amerického bezpilotního letounu zabila v Afghánistánu nedaleko pákistánských hranic syna mully Fazlulláha a dalších 20 radikálů.

Pákistánský Tálibán je obviňován z odpovědnosti za řadu teroristických útoků včetně pokusu o odpálení trhaviny na newyorském náměstí Times Square v roce 2010. Fazlulláh byl rovněž označen za inspirátora útoku na Malalu Júsufzaiovou z roku 2012, kdy byla pákistánská školačka a pozdější nositelka Nobelovy ceny za mír postřelena.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme