Další výbuchy, po několika dnech klidu opět explodovala munice u sibiřského Ačinska

V muničním skladu nedaleko sibiřského města Ačinsk v pátek po několikadenním uklidnění znovu explodovala dělostřelecká munice, se středně těžkým zraněním bylo hospitalizováno osm lidí. Oznámila to z místa neštěstí agentura TASS. Silné výbuchy, které prý zakrátko ustaly, podle armády vyvolal úder blesku.

Ačinsk (Krasnojarský kraj) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pondělní exploze muničního skladu u města Ačinsk. | Foto: Dmitry Dub | Zdroj: Reuters

Nedaleko stotisícového Ačinska v Krasnojarském kraji explodoval velký muniční sklad v pondělí. Výbuchy, způsobené zřejmě nedbalou manipulací, si vynutily evakuaci téměř 20 000 lidí. Zahynul jeden člověk a dvanáct dalších bylo zraněno. Po několika dnech záchranáři nebezpečí zažehnali a lidé se mohli začít vracet domů.

Vesnice Kamenka, která leží nejblíže skladu, musela být v pátek ale znovu vyklizena. Čerstvě zasklená okna tlaková vlna znovu poničila, když na ves začaly dopadat šrapnely. Armáda za příčinu označila silnou bouřku nad Ačinskem, podle jiných zdrojů explodovala munice při likvidaci následků pondělních explozí. V místě propukl požár.

Výbuchy podle agentury Interfax zanedlouho ustaly, nebezpečí dalších explozí ale prý dále trvá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme